Hakkımızda

Hakkımızda

 

Antalya’nın Kumluca İlçesinde Yedi katlı 2500 m2 modern binada kurulan Okulumuzda; engelli bireylere destek eğitim ve rehabilitasyon, eğitim öğretim ve psikolojik destek hizmetleri verilmektedir.

Derslerimizde çeşitli materyaller, teknolojik araçlar kullanılmakta, eğitim cdleri ile bilgisayar destekli eğitim yapılmaktadır. Otistik Sınıfımızın duvarları yumuşak dolgu kaplanmış olup, TV, VCD ile müzik eşliğinde çalışılmaktadır.

Bireysel ve Grup İşitme Sınıflarımızın, ses akustiği düzenlenmiştir ve FM sistemli cihazlar kullanılmaktadır. Tüm eğitim odalarımızda kamera sistemi mevcuttur.Derslerimizde dolgu oyuncaklar, kuklalar, kavram setleri ve öğretim materyalleri kullanılmaktadır.

El Sanatları Atölyemizde; seramik, ahşap, halı- kilim dokuma, örgü, nakış, dekoratif el sanatları eğitimleri ile iş ve uğraş etkinlikleri yapılmaktadır.Okul çağı dışındaki öğrencilerimizle nikah şekeri ve galoş yapılmaktadır.

Aile Eğitimi Seminerlerimizde; görsel sunumlar, videolar kullanılmakta, uzmanlarımız tarafından; aile bilgilendirme, özel eğitim danışmanlığı ve rehberlik hizmetleri sağlanmaktadır.

Spor alanlarımızda, voleybol, basketbol, jimnastik ve atletizm çalışmaları yapılmaktadır. Öğrencilerimizin psiko-sosyal gelişimlerini desteklemek amacıyla hayvanat bahçesi, sinema, tiyatro, iş, sanat ve eğlence merkezlerine geziler düzenlenmektedir.

Tüm öğrencilerimiz ve velilerimiz hostes gözetimindeki servislerimizden yararlanmaktadır. Hizmetlerimizle özel eğitim alanında örnek ve öncü olmak düşüncesindeyiz.

Kurumumuz hakkında daha geniş bilgiye http://kumlucaozgurozdemir.com/adresindeki web sitemizden ulaşabilirsiniz.