Basında Biz

KUMLUCA’DA DÜNYA DOWN SENDROMU GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

http://www.haberturk.com/
22 Mart 2016 Salı, 10:54

KUMLUCA’DA DÜNYA DOWN SENDROMU GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

ANTALYA (İHA) – Antalya’nın Kumluca ilçesi’nde 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü Etkinliği düzenlendi.
Kumluca Özel Özgür Özdemir Özel Eğitim Okulu 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü Etkinliği düzenledi. Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü Cumhuriyet Meydanında Grup Bergüzar eşliğinde coşkulu bir şekilde kutladı. Etkinlikte Okul Müdürü Özgür Özdemir, “Çocuklarımız herkese şu mesajı vermektedir. Bizlerde +1 Farkla Tıpkı sizin gibiyiz. Bizim acınmaya değil sevgiye ve ilgiye ihtiyacımız var. Etkinliği organize eden öğretmenler, öğrencilere ve çalışanlara teşekkür ederim” dedi.


Özgür Özdemir, Okulu’nda görkemli açılış

Eğitim sezonunun başlamasıyla birlikte eğitime başlayan Özgür Özdemir Eğitim Okulu, resmi açılışını görkemli bir şekilde gerçekleştirdi.
MEHMET ALPTEKİN/KUMLUCA | 05 ŞUBAT 2007, 17:44

Okulun kurucusu Özgür Özdemir özel eğitim konusunda Kumluca’da önemli atılımlar gerçekleştirdiklerini, kadrolarıyla özel eğitime muhtaç çocuklara daima en iyisini yapmayı arzuladıklarını söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Deniz Kaya da ilçede açılan eğitim kurumlarının gün geçtikçe artmasının kendilerini gururlandırdığını, belirtti. Kumluca Kaymakamı Abdullah Aslaner ise “Okulun sloganında olduğu gibi, her şey kabullenmekle başlıyor.

Özürlü olmak suç değil, hele utanılacak bir şey hiç değil. Maalesef ülkemizde özürlüleri önce aileleri kabul etmiyor. Çocuklarının durumunu kabul edip bu okullara gönderen ve topluma kazandırılmasına vesile olan velileri kutluyorum” dedi.

Açılış kurdelasını kesen protokol üyeleri, daha sonra okul kurucusu Özgür Özdemir’in refakati ile okulu gezdi ve eğitim hakkında bilgi aldılar.


Özel Eğitim Sınıfları Sergisi Açıldı

10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında 15.05.2013 Salı günü saat 10.00’da Kumluca Cumhuriyet Meydanı’nda Müdürlüğümüze bağlı okullarda faaliyet gösteren özel eğitim sınıfları ile Özel Özgür Özdemir Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri tarafından yıl boyunca hazırlanan eserlerin sergilendiği Özel Eğitim Sınıfları Sergisi açıldı.

Hazırlanan serginin açılışına ilçe Kaymakamımız Sayın Salih Işık, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Erol Koca, SGK Müdürü Mehmet Çoban, Nüfus Müdürü Abdurrahman Talay ve protokol mensupları, Siyasi Parti temsilcileri ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İlçede bulunan özel sınıflar hakkında bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Şahin, müdürlüğümüze bağlı 10 okulda 51 öğrencinin özel sınıflarda eğitim gördüğünü ifade etmiştir.

Özel sınıflarla ilgili olarak, okullarda yeterli öğretmen görevlendirmelerini yaptıklarını belirten Sayın Şahin, özel eğitim alması gereken öğrenciler için her türlü çalışmayı yaptıklarını vurgulamıştır.

Sergiyi gezen Kaymakamımız Sayın Salih Işık ve beraberindekiler stantları gezerek öğrencilerin yaptıkları el işlerini çok beğendiklerini belirtmişlerdir.

Yayın:15.05.2013 – Güncelleme:15.05.2013 – 22:38 – Görüntülenme:106